|

Ašenbrenner vynuloval Rodos a Draci řádili v oslabení!

Tři branky v oslabení. Nula Patrika Ašenbrennera. To jsou dvě nejdůležitější věci, které bychom si měli zapamatovat ze středečního derby v Trutnově. Domácí jednoznačně porazili Rodos - 3:0! Utkání sledovala necelá tisícovka diváků.

Dvůr Králové n. L.
Branky a nahrávky: 9. Kastner (T. Půlpán), 11. Chytráček (Zahradník, Fedulov), 60. T. Půlpán (Kastner, Fedulov)

Vyloučení: 3:3, navíc Vácha (TRU) 5+OK, Bez využití, V oslabení: 3:0

Diváci: 957

Trutnov: Ašenbrenner (Jeschke) – Píša, Suvorov, Fedulov, Bezděk, Vácha, Suk, Machač – Kubinčák, Martinec, A. Půlpán – T. Půlpán, Kastner, Chytráček – Smékal, Zahradník, Vacek – Malík

Dvůr Králové n. L.: Čáp (Veselý) – Hamerský, Karlík, Hlaváč, Petira, Vitebský, Junek – Ukhin, Ježek, Luštinec – Valášek, Hrazdira, Fořt – Zmítko, Filip, Hejna – Kmošek, Lelka, Sedláček

Hokejisté Trutnova jsou nejlepší na domácím ledě a právem jim patří titul nejlepší obrana na Západě. To si na vlastní kůži vyzkoušel dvorský Rodos, který ani ve druhém duelu v Trutnově nedokázal skórovat.

Domácí hokejisté začali utkání opatrně. Zabezpečená obrana, to bylo heslo pro středeční večer. Jenže ve 7. minutě přišel tak trochu šok. Lukáš Vácha atakoval svým pozadím Hejnu, který to odnesl zraněním kolene. Hlavní sudí Beránek navíc poslal Váchu ne na trestnou, ale přímo do kabin. Hosté tak měli jak na podnose přesilovku a to hned pětiminutovou. Na tu by ale raději zapomněli. Protože v 9. minutě prišel, doslova, celé hřiště Lukáš Kastner a propálil švihem Čápa - 1:0. Jenže Dvůr si nedal říct. Střely Hamerského a Luštince nijak domácí branku neohrozily. Naopak Zahradník vyslal do brejku Petra Chytráčka a ten Čápa překonal blafákem do bekhendu - 2:0. Hosté byli v šoku a domácí publikum ve varu. Zvýšit mohl Kubinčák, ale jeho dva pokusy zneškodnil Čáp.

Druhá třetina začala šanci Hrazdiry. Ten se zjevil úplně sám před Ašenbrennerem a domácí brankář musel vytasit velmi rychlé nohy. Na druhé straně mohl zvýšit Vacek, ale trefil jen Čápovo břicho. Domácí měli dokonce výhodu dvojnásobné početní výhody. Ale neproměnili jí. Do slibné šance se také dostal Valášek, ale Ašenbrenner byl zkrátka bezchybný. Přečíslení dvou na jednoho měl na svědomí Chytráček s Kastnerem, ale poskakující kotouč skončil na horní tyčce a následně i síťce. Prázdnou branku netrefil Tomáš Půlpán, kterého znovu vybídl Chytráček. Ve druhé třetině branka nepadla.

Ve třetí třetině jsme moc šancí neviděli. Dvůr se snažil, ale domácí výborně bránili. Dvůr byl střelecky naprosto neškodný. Největší šanci měl Kuba Luštinec, který dostal krásný pas do brejku, ale Ašenbrenner proti němu uspěl se svojí vyrážečkou. Zkoušel to také Patrik Fořt, ale ten ztroskotal na domácím čaroději. Dvě minuty před koncem byl nesmyslně vyloučen Vojta Kubinčák a hostující mužstvo sáhlo ke hře bez brankáře. Tu potrestal Tomáš Půlpán, jenž dostal kotouč od Kastnera a dopravil ho do prázdné rodosácké klece. Trutnov tak dokráčel pro další tři body a potvrdil svoji nadvládu na domácím ledě.

Další utkání sehrají hokejisté Trutnova již tuto sobotu v Sokolově. Další domácí zápas sehrají Draci ve středu 31.1.2018, kdy v rámci dohrávky 1. kola přivítají (ne)oblíbenou Bílinu. Děkujeme všem divákům za podporu a za úžasnou atmosféru! Reportáž: Redakce