|

Trutnov padl v prodloužení a bude odvracet mečbol...

Trutnov - Stejné zklamání po stejném výsledku jako ve středu prožívali dnes hokejisté Trutnova po čtvrtém osmifinálovém duelu se Žďárem nad Sázavou. Podruhé v řadě, tentokrát doma, prohráli gólem v prodloužení 2:3. V utkání úspěšně dotáhli dvoubrankovou ztrátu, kterou nabrali hned na začátku utkání, ovšem v 69. minutě rozhodl o výhře hostů Tomáš Střecha. Draci tak v sérii prohrávají 1:3 na zápasy, a pokud nechtějí, aby jim v neděli skončila sezona, musejí ve Žďáru zvítězit.

Ždár nad Sázavou
Branky a nahrávky: 24. Kastner (Chytráček, Bezděk), 53. Tatar (Bezděk, Hnik) - 3. Gregar (Čech, Beneš), 9. Staněk (Pytlík, Jícha), 69. Střecha (Jícha)

Vyloučení: 6:9, Využití: 0:1

Diváci: 792 Stav série: 1:3

Trutnov: Jeschke – Poul "A", Abrahám, Peter Beneš, Bezděk, Junek, Vácha – A.Půlpán "C", Ukhin, Fedulov, T.Půlpán, Kastner, Chytráček "A", Zahradník, Smékal, Tatar, Hnik, Hlaváček, Konečný, Janoušek

Ždár nad Sázavou: Řehoř – Pleva "C", Petr Beneš, M.Vítek, Smejkal, Staněk "A", Rašner, Kolda – Červenka, Kunstmüller "A", D.Vítek, Bureš, Kuřítko, Gregar, Čech, Střecha, Krupka, Kaňka, Jícha, Pytlík

Páteční utkání pro domácí hokejisty začalo přesilovkou, ale nic v ní nevymysleli. Naopak hosté jen co byli kompletní, vyrazili do přečíslení. Gregar se rozhodl, že puk nikomu nepůjčí, procpal se až před Jeschkeho a vyzrál na něj kličkou do bekhendu - 0:1. V 9. minutě Draci ztráceli už dvě branky, protože předtím usedli v rozmezí třinácti vteřin na trestnou lavici Hlaváček s Benešem a hosté svou přesilovku 5 na 3 v závěru přeci jen využili. Trefil se Staněk - 0:2.

Trutnováci první třetinu absolutně nezvládli, nicméně v 11. minutě se červené světlo za Řehořem rozsvítilo, pak zhaslo, znovu se rozsvítilo a opět zhaslo. Jestli puk pod betonem žďárského gólmana byl už za čárou, ale brankový rozhodčí při poradě s hlavním, vzhledem k tomu, že neustále krčil rameny, nedokázal říct. A tak sudí Veselý rozpažil. Hra domácích se zvedla až od druhé třetiny a pomohla k tomu brzká kontaktní branka, které ovšem předcházel výborný obranný zákrok Bezděka v situaci, kdy proti němu jeli dva hostující útočníci. Chytráček pak dlouhým pasem, který ale trestuhodně propadl jednomu ze žďárských obránců, vybídl do úniku Kastnera a ten mířil přesně - 1:2. Že by v utkání diváci sledovali festival šancí, to se říct rozhodně nedá. Domácí měli výbornou příležitost to změnit krátce po polovině zápasu, kdy se jim naskytla možnost hrát více než minutu a půl přesilovku 5 na 3. Jenže tuto herní situaci zazdili jako všechny dnešní přesilovky. Bez střelby na bránu se prostě gól dát nedá. Ale Draci to zlomili bojovností! A v 53. minutě se dočkali vyrovnání.

No, a nemohl to být asi nikdo jiný než Jakub Tatar. Tenhle nejmladší zajíc trutnovské družiny stál opět ve správný čas na správném místě a z dorážky vyrovnal na 2:2. V závěru třetí třetiny měl každý z týmů po jedné šanci na rozhodnutí, ale to přineslo až prodloužení. V něm, bohužel pro domácí příznivce, hráli prim hokejisté Žďáru. Minutu a půl před koncem se do trutnovského pásma vřítil Střecha a mezi kruhy vypustil přes jednoho z domácích beků nechytatelný švih pod horní tyčku - 2:3. Aleš Půlpán st. (Trutnov): „Úplně jsme prohospodařili první třetinu. Soupeř byl lepší. Těžko jsme se zase dostávali do zápasu, první třetiny máme poslední dobou hodně špatné. Ale ve druhé třetině si myslím, že jsme hráli jako vyměněné mužstvo. Šli jsme za tím. Začali jsme soupeře tlačit a byl z toho gól. Ve třetí třetině jsme třináct čtrnáct minut byli lepším týmem, ale potřebovali bychom, aby nám tam něco spadlo. Těsně před koncem utkání jsme ještě měli šanci, ale nedali jsme. V prodloužení pak musím uznat, že hosté byli lepší. My už jsme byli takoví unavení. Prohráli jsme, stalo se, ale nevěšíme hlavy. Uděláme všechno proto, abychom se ještě v úterý vrátili na domácí led. Nezabalili jsme to! Je to jen 3:1 a série končí, až jeden z týmů dosáhne čtyř vítězství. Žďár to bude mít ještě sakra těžké.“

Ohlasy po utkání

Aleš Půlpán st. (Trutnov):

„Úplně jsme prohospodařili první třetinu. Soupeř byl lepší. Těžko jsme se zase dostávali do zápasu, první třetiny máme poslední dobou hodně špatné. Ale ve druhé třetině si myslím, že jsme hráli jako vyměněné mužstvo. Šli jsme za tím. Začali jsme soupeře tlačit a byl z toho gól. Ve třetí třetině jsme třináct čtrnáct minut byli lepším týmem, ale potřebovali bychom, aby nám tam něco spadlo. Těsně před koncem utkání jsme ještě měli šanci, ale nedali jsme. V prodloužení pak musím uznat, že hosté byli lepší. My už jsme byli takoví unavení. Prohráli jsme, stalo se, ale nevěšíme hlavy. Uděláme všechno proto, abychom se ještě v úterý vrátili na domácí led. Nezabalili jsme to! Je to jen 3:1 a série končí, až jeden z týmů dosáhne čtyř vítězství. Žďár to bude mít ještě sakra těžké.“

Michal Konečný (Žďár nad Sázavou):

„Začali jsme velice dobře, vedli jsme 2:0, ale pak stejně jako v minulém utkání vůbec nevím, co se s námi ve druhé třetině dělo. Na druhou stranu domácí už neměli co ztratit, semkli se, hráli velice dobře a nás hodně podržel brankář. Za stavu 2:1 jsme nehráli, co jsme chtěli. Chyběla nám aktivita vpředu a byli jsme za to potrestaní. Před prodloužením jsem ale klukům říkal, že se přeci naše síla musí projevit, asi jsme se uklidnili, měli jsme více ze hry a opravdu jsme hráli dobře. Hrálo se prakticky jen na domácí bránu. Byli jsme lepší a zaslouženě jsme dali vítězný gól. Rádi bychom to v neděli ukončili, ale Trutnov, jak říkám, už nemá co ztratit, to se hraje vždycky dobře. Od nás se čeká postup, takže nás to trošku svazuje. Ale klobouk dolů i před domácími hráči, co dnes předvedli.“

Reportáž: Redakce, Trutnovinky.cz, Michal Bogáň