|

Prodloužení vyšlo lépe Žďáru ...

Gólem v 65. minutě prodloužení prohráli dnes hokejisté Trutnova třetí osmifinálové utkání. Ve Žďáru nad Sázavou, kam si na zimní stadion našlo cestu přes 1100 diváků, se jim dvakrát v základní hrací době podařilo vyrovnat. Za nerozhodného stavu 2:2 došlo na prodloužení, ve kterém domácí o své výhře rozhodli v přesilové hře a ujali se v sérii vedení 2:1. V pátek pokračuje osmifinále čtvrtým zápasem v Trutnově.

(1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Červenka (Kolda), 37. T. Střecha (Beneš, Kaňka), 65. Kaňka (T. Střecha, Beneš) - 28. Smékal (Zahradník, Tatar), 40. A. Půlpán (Bezděk, Píša)

Vyloučení: 6:6, navíc Fedulov 10 OT, Využití: 1:1

Ždár nad Sázavou: Řehoř – Pleva, Beneš, Vítek M., Smejkal, Půža, Rašner, Kolda – Červenka, Kunstmüller, Vítek D., Bureš, Kuřítko, Gregar, Čech, Střecha T., Krupka, Kaňka, Juráň, Jícha

Trutnov: Jeschke - Poul (od 33. Bezděk), Píša, Beneš, Abraham, Vácha, Junek - Ukhin, Fedulov, A. Půlpán - T. Půlpán, Kastner, Chytráček - Smékal, Zahradník, Tatar - Konečný

„Podle mého názoru zápas hrubě ovlivnil rozhodčí, protože gól v prodloužení jsme dostali po faulu, který vůbec nebyl,“ zlobil se po utkání asistent trenéra Draků Luboš Petera. „Náš hráč soupeře nezasáhl, ale sudí nás poslal do tří. Když se hraje prodloužení, tak se pískají opravdu hrubé fauly. Tohle ale prostě žádný faul nebyl,“ nemohl skousnout klíčový moment zápasu, kdy byl za podražení vyloučen Abraham.

Když šel trutnovský kouč po utkání podepisovat zápis, zaslechl ve Vipu nezávislé diváky, jak rozebírají situaci a smáli se tomu, že to faul nebyl. „Jen mi potvrdili to, co jsme viděli ze střídačky. Je to pro nás nešťastná situace, která bohužel hrubě ovlivnila zápas,“ těžko se smiřoval s prohrou. „Když to zlehčím, tak se tady vychvalují, jak silní jsou doma, ale pokud jim takhle pískají rozhodčí, tak se nedivím, že mají dvě prohry za sezonu,“ dodal.

Na druhou stranu trutnovští hokejisté v úvodní části disponovali skoro dvouminutovou přesilovkou 5 na 3, ale brankáře Řehoře v ní prakticky neohrozili. „V první třetině byli domácí lepší, dostali jsme gól, ale pak jsme se z toho dokázali vymanit a druhá a třetí třetina už byla z naší strany super,“ sdělil Luboš Petera k průběhu utkání. Domácí poslal do vedení v čase 19:09 Červenka. Hosty nakopla vyrovnávací trefa Smékala, který těžil z přihrávky Zahradník a hlavně výborného uvolnění Tatara. „Měli jsme tam pak fázi, kdy jsme si vytvořili snad pět tutovek, ale bohužel gól jsme nedali a naopak oni nám ho dali z ničeho,“ popisoval Petera.

Vedení zpět na stranu Plamenů strhl tečující Střecha. Draci ale ještě v prostřední části srovnali krok. Díky využité přesilovce Alešem Půlpánem v čase 39:37. Trutnovského kapitána skvělou průnikovou přihrávkou našel Bezděk, jenž od poloviny zápasu nahradil v sestavě Poula, který po sekeře nedohrál. Druhé zranění postihlo Zahradníka, ten s podezřením na zlomené žebro cestoval po zápase do nemocnice.

Třetí třetina se hrála nahoru dolu, byla vyrovnaná se šancemi na obou stranách. A tak rozuzlení přineslo až nastavení, kdy domácí Beneš našel před brankovištěm volného Kaňku a ten puk uklidil do odkryté branky. „Cítíme velkou křivdu,“ posteskl si ještě jednou asistent Petera nad výrokem rozhodčího. „Ale nedá se nic dělat, zítra dáme asi klukům volno nebo nějaký dobrovolný trénink a v pátek zase na značky,“ usmál se.

Nezapomeňte, od 18 hodin! Reportáž: Redakce, Trutnovinky.cz, Michal Bogáň