Hokejisté Trutnova nedokázali porazit pražskou Kobru. Po trestu ve hře navíc přišli o Martina Hlaváčka, který bude ve čtvrtek čelit trestu od disciplinární komise.

11.02.2017
18:00
6:2
(3:0, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Jedlička (Antončík), 7. Matějček (Hlinka, Vlach), 14. Jedlička (Antončík, Bílek P.), 31. Antončík (Jakeš), 35. Jakeš (Jedlička, Antončík), 58. Jakeš (Švaříček) - 26. Konečný (Junek, Hlaváček), 30. Kastner

Vyloučení: 9:6, navíc Hlaváček (TRU) 5+TH, Využití: 4:0

Kobra Praha: Bílek P. (Langer) – Cafourek, Verbík J., Šteiner, Bílek D., Švaříček, Verbík R. – Jedlička, Antončík, Jakeš - Vlach, Matějček, Hlinkab- Tuma, Slanina, Kysela - Kuchta, Pulkrab, Matějek - Kučera

Trutnov: Bechný (Jeschke) - Poul, Píša, Abraham, Beneš, Vácha, Junek, Sakaev - Ukhin, Zahradník, A. Půlpán - T. Půlpán, Kastner, Smékal - Hlaváček, Konečný, Janoušek

Hokejisty Trutnova čekal lídr soutěže - Kobra Praha. Do Prahy odcestovali hokejisté Trutnova bez potrestaného Fedulova, indisponovaného Chytráčka a bez Bezděka, který je opět na lyžařském kurzu.

Utkání začalo dle předpokladů. Domácí vlétli na Trutnov a Bechný se musel otáčet. První branka přišla ve 4. minutě, když domácí Jedlička našel skulinku ve výstroji Bechného - 1:0. O tři minuty později přišla branka další. Matějček dostal kotouč do jízdy a vymetl šibenici - 2:0. Ve 14. minutě však domácí přidali další branku. Do prázdné klece se po přihrávce Antončíka trefil Jedlička - 3:0. S hosty bylo zle. Kobra využila každé hostující zaváhání. Trutnovu se naskytla výhoda přesilové hry pěti proti třem, ale obě střely Píši chytil Bílek.

Druhá třetina začala už z hostující strany lépe. Trutnov začal hrát fyzickou hru a ta domácím nevoněla. Snížení přišlo ve 26. minutě. Střelu od modré, kterou vyslal Lukáš Junek, tečoval Radoslav Konečný - 3:1. O čtyři minuty později se hosté prosadili znovu. Chyby v rozehrávce využil Lukáš Kastner a snížil - 3:2. Hosté byli na koni, ale ze sedla je sesadil faul - nefaul Martina Hlaváčka. Ten sice více než stokilového Verbíka postrčil, ale domácí hráč situaci nezvládl bruslařsky. Jeho obrovské tělo dopadlo hlavou do mantinelu a domácí obránce zůstal jen ležet. Hlaváček vyfasoval trest do konce utkání a navíc ještě trest ve hře. V pětiminutovém oslabení hosté inkasovali dvakrát a to rozhodlo celé utkání. Nejprve se prosadil Antončík a po něm ostrou ránou ještě Jakeš - 5:2. Zdecimovaní hosté zabrali, ale branku už nevstřelili.

Závěrečná třetina patřil Drakům, ale gólově se neprosadili. To se naopak povedlo domácím, když Jakeš dvě minuty před koncem upravil konečné a nekompromisní skóre pro hosty - 6:2.

Trutnov nyní čeká středeční pauza a v sobotu na svém ledě přivítáme Vlky z Jablonce. Děkujeme za podporu! Reportáž: Redakce