|

Fantastický obrat znamená dva body! Trutnov přetlačil Kobru!

Už ve třetím utkání za sebou dokázali hokejisté Trutnova bodovat. Po druhé třetině sice prohrávali 1:4, ale utkání otočili a zvítězili díky trefě Aleše Píši 5:4 v prodloužení.

Kobra Praha
Branky a nahrávky: 11. A.Půlpán (Kastner, Poul), 46. Hlaváček (Malý, Smékal), 46. Kastner (Ukhin, A.Půlpán), 53. Chytráček (Ukhin), 62. Píša (A.Půlpán, Poul) – 15. Jedlička (Jakeš, Antončík), 25. Hlinka (Kuchta), 29. Cafourek (Vlach), 40. Antončík (Jedlička, Jakeš)

Trutnov: Jeschke (Veselý) - Poul, Píša, Bezděk, Abraham, Vácha, Beneš, Junek - Ukhin, Kastner, A. Půlpán - Chytráček, Fedulov, Kysela - Smékal, Janoušek (od 41. Hlaváček), Malý

Kobra Praha: Langer (Bílek) – Semrád, Vacek, Šteiner, Švaříček, Verbík, Cafourek, Lang – Matějček, Slanina, Tuma, Jedlička, Antončík, Jakeš, Valch, Hlinka, Kuchta, Pulkrab, Kučera

Středeční utkání nabídlo velmi napínavou zápletku... až tedy od třetí třetiny, protože první dvě třetiny se vyvíjeli zcela jasně pro hostující celek z Prahy.

Utkání začalo dle předpokladů v režii pražské Kobry, která měla výhodu zápasového tempa. To právě scházelo Drakům, kteří téměř jedenáct dní nenastoupili do zápasu. V první šanci se zcela jasně zjevil hostující Jakeš, ale lapačka Jeschkeho byla rychlejší než Jakešův pokus. V další příležitosti ztroskotal na domácím brankáři Vlach, který svojí kličku nedotáhl až do konce a Jeschke vytasil pohotový beton. Stejný scénář měla také šance Tumy. Domácí zahrozili v přesilové hře. Poul nabyl Píšovi a jeho střelu ještě tečoval Kastner, ale Langer stál tam, kde měl. Skóre se měnilo v 11. minutě. Poul vyslal do brejku Kastnera s Alešem Půlpánem a ten po přihrávce prvně jmenovaného zakončil svůj blafák s ledovým klidem - 1:0. Hostující celek byl překvapený, ale místo tlaku domácích přišlo uspokojení a toho využili hosté. Špatné střídání a hrubá chyba v 15. minutě znamenala vyrovnání. Do prázdné branky za bezmocného Jeschkeho pálil Jedlička - 1:1. Do přestávky mohli jít oba dva celky jednou do vedení, ale oba dva brankáři byli bezchybní.

Druhé dějství patřilo hostující Kobře. Ta odváděla fantastickou práci ve svém obranném pásmu a domácí útočníci byli bezzubí. Ani obranná fáze hry Trutnovu nešla tak, jak by každý očekával. Hosté se dostali do souvislého tlaku. Ten umocnila ještě dvě zbytečná domácí vyloučení. Po vypršení trestu se ke kotouč dostal Hlinka, který z mezikruží vymetl růžek Jeschkeho branky - 1:2. O čtyři minuty později přišla další chyba. Špatně vytečovaný kotouč se dostal na hůl Cafourka a ten s přehledem svou šanci proměnil - 1:3. Domácím nešlo nic. Prakticky se za druhých dvacet minut nedostali do šance. Špatná dvacetiminutovka vyvrcholila dvě sekundy před jejím koncem. Opět špatná práce na modré obranné čáře, posunutý kotouč a střela z mezikruží. Tu na branku vyslal Antončík a trefil se přesně - 1:4. Domácí hokejisté byli zralí na ručník...

Téměř padesát diváků opustilo Fischer Hockey CZ arénu. Jenže to netušili s jakým hokejem se hokejisté Trutnova vrátí z kabiny. Na led nastoupil úplně jiný mančaft. Domácí zabrali a nebojácně napadali. Hostům to začalo dělat velké potíže a samozřejmě si mysleli, že je po zápase. Jenže přišla klíčová 46. minuta. Nejprve se ke kotouči dostal Martin Hlaváček a z rohu překonal Langera - 2:4. Domácí ožili... O 35 sekund později se trefil Trutnovu znovu. Ťukes po ose Ukhin - A. Půlpán se dostal k Lukáši Kastnerovi a ten svou střelou snížil na rozdíl jedné branky - 3:4. Všem v tu dobu bylo jasné, že s hostujícím týmem je zle. A taky že bylo! V 53. minutě vyslal Ukhin do brejku Petra Chytráčka a ten v posledním vypětí sil dokázal prostřelit Langera a vyrovnal - 4:4. Euforie se nesla trutnovskou arénou. A mohlo být ještě lépe. Smékal byl tvrdě zasažen Verbíkem a en vyfasoval 2+2 minuty a odešel pykat na trestnou lavici. Jenže přesilovka branku nepřinesla a ještě se nechali vyloučit domácí. Kobra zahrozila v samotném závěru. Nejprve to byl Jakeš, kterého opět fantasticky vychytal Jeschke. Rozdílovou branku mohl také přidat Jedlička, ale jeho střelu zblokoval Aleš Půlpán. Remíza, prodloužení...

V prodloužení byl faulován domácí kapitán Aleš Půlpán a Trutnovu se nabídla přesilová hra. Po vhazování přihrál Poul Aleši Půlpánovi, ten nabyl Aleši Píšovi a jeho dělovka málem protrhla síť za zády Langera - 5:4. Radost a nadšení mohlo vypuknout, Trutnov to zvládl a díky famózní třetí třetině zvítězil.

Další utkání sehrají hokejisté Trutnova na ledě Jablonce, kam cestují tuto sobotu, 15.10.2016. Děkujeme všem věrbým fanouškům za podporu! Reportáž: Redakce