Draci na Kobře prohráli, první zápas byl ale velmi kvalitní!

V prvním přípravném duelu se hokejisté Trutnova představili na ledě pražské Kobry. Mužstvo z Prah, které bude znovu usilovat o baráž do první ligy, hosty přehrálo zkušeností.

16.08.2016
18:00
4:1
(1:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 12. Antončík (Šteiner, Jakeš), 39. Tuma, 55. Kuchta (Hlinka, Kolařík), 58. Bauer (Pulkrab, Vlach) - 31. Kysela

Vyloučení: 5:4, Využití: 1:0

Kobra Praha: Bílek (od 41. Kubáň) - Šteiner, Kolařík, Cafourek, Vacek, Verbík, Bauer, Švaříček, Bureš - Jakeš, Jedlička, Antončík - Slanina, Vlach, Tuma - Kuchta, Matějek, Hlinka - Pulkrab, Matějíček, Strnad

Trutnov: Jeschke - Poul, Vácha, Abraham, Junek, Suvorov, Sergeev, Bezděk - Fedulov, Chytráček, A. Půlpán - T. Půlpán, Kastner, Malý - Hlaváček, Janoušek, Kysela - Vacek, Ukhin, Smékal - Jak. Tatar

Hokejisté Trutnova putovali k prvnímu přípravnému duelu na led pražské Kobry. Domácí hokejisté měli za sebou již tři utkání, hosté ani jedno. V domácím dresu se představila posila z pražské Slavie, legenda Pavel Kolařík.

Hosté nastoupili do utkání na čtyři formace. Úvod duelu byl vyrovnaný, ale šance si připravili domácí. Hned v úvodních minutách hrozila první formace Kobry. Do šance se dostal Jakeš s Antončíkem, ale na Jeschkeho nevyzráli. Na druhé straně hrozil Tomáš Půlpán, ale Bílek stál na svém místě. O první změnu skóre se postarali domácí. V přesilové hře se kotouč šťastně odrazil na hůl Antončíka a ten švihem překonal Jeschkeho - 1:0. Hosté zkoušeli srovnat, ale slibný únik Kyseli skončil pouze na Bílkových betonech. V poslední minutě první třetiny stál sám před brankou hostující Chytráček, ale opět na Bílka nevyzrál.

Druhá třetina, to byl hokej nahoru a dolů. Extrémní tempo hry se střídalo na obou stranách. Za domácí mohl skórovat Slanina, ale mrštné betony Jeschkeho byly proti. Na druhé straně zkoušel v přesilové hře překvapit Bílka Aleš Půlpán, ale domácí brankář se nachytat nenechal. Trutnov přeci jen vyrovnal. Špatnou rozehrávku domácích zachytil Jiří Kysela a nedal Bílkovi šanci - 1:1. Právě trutnovský útočník, hráč Kobry Praha, působil ještě dva týdny předtím v kádru pražského celku. Trutnov se brankou dostal do hry. Slibnou příležitost měl Pavel Malý, ale Bílka nijak nepřekvapil. Když už se zdálo, že se půjde s plichtou do šaten, udeřili domácí. Střelu od modré čáry tečoval Luděk Tuma a kotouč skončil za překvapeným Jeschkem - .

Nakonec se ukázalo, že tato branka byla rozdílová. Nicméně, hosté se snažili o vyrovnání. Střelu Poula tečoval Kysela pouze do Bílka a stejný scénář měla střela Abrahama a teč Malého. Hosté ještě přidali a domácí se spoléhali pouze na protiútoky. A to se jim vyplatilo. Do rozhozené obrany Trutnova vlítl Hlinka, našel volného Kuchtu a ten překonal bezmocného Jeschkeho - 3:1. Poslední slovo měli opět domácí a jmenovitě to byl Bauer, který vsítil čtvrtou branku domácích a pečetil tak skóre celého utkání - 4:1.

Trutnov má tedy za sebou první přípravný duel, který ukázal slabiny, ale také přednosti celého mužstva. Trenéři mají nyní pár dní na zapracování na novém systému hry. Další utkání sehrají hokejisté Trutnova v Nymburce. Zápas se odehraje 23.8.2016 od 18:00 na ledě Nymburka. Reportáž: Redakce