Kobra padla na vlastním ledě!

Trutnovu se jako prvnímu týmu, v letošním ročníku druhé ligy, podařilo porazit pražskou Kobru na jejím ledě. Draci nastupovali k dnešnímu zápasu s vědomím, že Kobra v domácím prostředí v letošní sezóně ještě nezaváhala. Jak se říká, všechno je jednou poprvé a tak i aktuálně první tým tabulky ochutnal porážku v domácím prostředí. Po výborném výkonu celého mužstva si Trutnov z hlavního města odváží výhru 2:1.

KOBTRU
Kobra Praha
18.
Zimní stadion Kobra Praha
13.12.2014
Branky a nahrávky: 10. Březina (Karlík), 16. Veselý (Kastner, Březina) - 2. Novák (Slanina, Verbík R.)

Rozhodčí: Jebavý - Černý, Malý

Vyloučení: 11:9 Využití: 1:1

Diváci:32

Kobra Praha: Bílek (Havlín)- Evan, Růžička, Ton, Verbík R., Cafourek, Verbík J., Švaříček, Šteiner - Čurda, Pohl, Kučera - Borovanský, Novák, Slanina - Paris, Strnad, Kocman - Kalla, Půlpán, Malý

Trutnov: Čáp (Fjodor) – Dufek, Voženílek, Chaloupka, Karlík, Junek, Souček, Vácha – Kozák, Šimoníček, Koutník – Veselý, Poulíček, Luštinec – Perutek, Chytráček, Březina – Zítka, Kastner

Do zápasu s Kobrou Praha, která se nyní vyhřívá na čele druholigové tabulky, nastupoval Trutnov s jasným cílem. Překvapit favorita podat stoprocentí výkon a odvézt body domů do Trutnova. Plán se podařilo splnit na výbornou.

Draci sice nezačali úplně nejlépe když už po 76 vteřinách prohrávali 1:0, ale ještě v průběhu první třetiny dokázali skóre dvěma brankami otočit ve svůj prospěch. Jelikož v dalších čtyřiceti minutách žádná branka nepadla mohli trutnovští slavit těsné, však zasloužené vítězství. To se však nerodilo vůbec snadno. Na malém prostoru pražské haly byl k vidění rychlý tvrdý hokej s velkým množstvím vyloučení a osobních soubojů. Po jednom takovém souboji před trutnovskou brankou nařídil hlavní rozhodčí trestné střílení za zalehnutí koutouče v brankovišti. Čáp však vyrovnání nepřipustil a střídačkou Trutnova se po jeho úspěšném zákroku proti exekutorovi Kobry neslo radostné " nedal mu šanci jako Hašek v Naganu". V dalším průběhu zápasu bylo k vidění několik šancí na obou stranách a nervy drásající koncovka zápasu ve které se Trutnov ubránil ve čtyrech proti šesti hráčům Kobry. A odváží tak cenné vítězství z venkovního hřiště.

Bojovný výkon s maximálním nasazením všech hráčů podpořený skvěle chytajícím Čápem přinesl Trutnovu sladké ovoce. Před vánoční pauzou Trutnov čekají ještě dvě utkání, mezi nimi i očekávané derby s Vrchlabím. Ještě před tím se však Draci střetnou na domacím ledě s Nymburkem. Utkání se odehraje na zimním stadionu v Trutnově ve středu 17.12. od 18:00 jste srdečně zváni! Reportáž: Redakce