|

26. Kolo: V těžkém boji se z výhry radoval Trutnov! Nová Paka si odvezla prohru 3:1.

26. Kolo KLM nabídlo souboj mezi Trutnovem a Novou Pakou. Domácí utkání rozhodli ve třetí třetině, kterou vyhráli 2:0 a celkové skóre bylo 3:1 pro domácí.

Nová Paka
Branky a nahrávky: 13. Chytráček (Veselý, Kozák), 48. Šimoníček (Kozák, Janoušek), 59. Luštinec (Veselý, Chytráček) - 16. Zvolenský

Vyloučení: 5:3, Střely na branku: 28:19

Trutnov: Škop (Biegl) - Poul, Junek, Procházka, Kozák, Antonín - Veselý, Chytráček, Luštinec - Janoušek, Šimoníček, Zelenka - Perutek, Mašek, Zítka

Nová Paka: Bouška (Dressler) - Ersepka, Pour, Bureš, Štěpán, V. Plecháč, P. Plecháč, Zvolenský, Kollman, Slabý, Sucharda, Havelka, Nádvorník, Hric, Nechanický, Hájek, Bernard

Trutnovští hokejisté přivítali na svém ledě Novou Paku. Ten, kdo čekal procházku růžovým sadem, tak se šíleně pletl. Nová Paka přijela do Trutnova pro body, které by ji zajistili pozici pro Play Off.

Již v úvodu první třetiny se do šance dostal Hric, jeho střelu však Škop s přehledem chytil. Nová Paka výborně forčekovala a první šance domácích přišla v přesilovce. Poul pálil dvakrát od modré a jeho druhou střelu tečoval Veselý, ale Boušku nepřekonal. To se nepovedlo ani v polovině zápasu, když svůj únik neproměnil Šimoníček. Skóre se měnilo v 13. minutě. Veselý přistrčil kotouč Chytráčkovi a ten za přispění hostujícího obránce otevřel skóre - 1:0. O tři minuty však bylo srovnáno. Domácí obraně ujel Zvolenský a Škopa překonal střelou nad vyrážečku - 1:1.

V druhé třetině se předváděl vyrovnaný hokej na obou stranách, byl to zkrátka boj. První šanci Trutnova měl Chytráček, ale jeho střela orazítkovala spojnici branky. Z protiůtoků hrozili hosté, ale ani jednou neměl Škop větší problém. Do obrovské šance se v polovině druhé třetiny dostal Šimoníček, ale nakonec zvolil nahrávku a bylo po šanci. Druhá třetina skončila bez branek - stále 1:1.

V zápase v Nové Pace rozhodla třetí třetina a teď tomu nebylo jinak. Ovšem na rozdíl od minulého zápasu, ji teď perfektně zvládl Trutnov. Hosté se těžko dostávali do šance a když už na to došlo, narazili na výtečného Škopa. Ve 48. minutě ujel hostům Šimoníček a jeho dělovku Bouška neměl šanci chytit - 2:1. Trutnov se snažil přidat rozdílových gól, ale to se mu nedařilo. Témeř jasnou branku nedokázal vstřelit Chytráček, když mu Bouška skočil do odkryté branky a kotouč schoval pod sebou. Šanci měli i Zítka s Luštincem, ale skóre se neměnilo. V 59. minutě hosté odvolali brankáře a domácí to potrestali. Luštinec dostal nabídku od Veselého a kotouč poslal do prázdné branky - 3:1.

Trutnov velmi těžké a nepříjemné utkání zvládl a může se radovat ze tři bodů. Nová Paka stále bojuje o Play Off. Další utkani sehrají hokejisté Trutnova v neděli, na svém ledě v Pro Hockey Aréně přivítají hosty z Třebechovic. Reportáž: Redakce