|

24. Kolo: Trutnov nedokázal porazit Náchod a zůstáva druhý...

Ve 24. kole se v Trutnově střetly sousedé v tabulce. Trutnov nenašel recept na brankáře Luňáka a nakonec prohrál 2:4.

Náchod
Branky a nahrávky: 37. Luštinec (Chytráček), 60. Zelenka (Šimoníček - 10. Jurča (Hendrich, Janoušek), 13. Šejnoha (Janoušek, Jurča), 48. Škoda (Leeder), 60. Janoušek

Vyloučení: 4:3 navíc Macháň OT, Využití: 1:1, Střely na branku: 26:21

Trutnov: Škop (Biegl) - Karlík, Junek, Poul, Vaněk, Antonín, Kozák - Veselý, Chytráček, Luštinec - Procházka, Šimoníček, Zelenka - Vacek, Mašek, Smékal

Náchod: Luňák (Navrátil) - Hrach, Hendrich, Hradecký, Kosík, Špetla, Jurča, Pánek, Zeman, Leeder, Janoušek, Macháň, Javůrek, Stehno, Šejnoha, Škoda, Verner

Trutnovští hokejisté nenašli recept na brankáře Luňáka a před největší letošní návštěvou podlehli Náchodu 2:4. Domácí trápí zranění, dnes už musel nastoupit Antonín, ale start Perutka a Zítky se opět odložil.

Úvodní třetina byla všelijaká. Trutnov byl zaskočený a zbytečně bránil. V první šanci byli domácí, ale Chytráček nedokázal Luňáka ničím překvapit. První příležitost hostí měl Macháň, ale narazil na připraveného Škopa. Skóre otevřeli hosté v 10. minutě při přesilové hře. Hendrich vystřelil a jeho střelu tečoval Jurča - 0:1. Další branku přidal Náchod o tři minuty později. Nejdůraznější byl před brankou Šejnoha a dopravil kotouč za záda Škopa - 0:2. Domácí se poté oklepali a začali více útočit, ovšem bez branky.

V druhé třetině byli aktivnější už domácí. Začali hosty napadat a náchodští obránci měli velké potíže s rozehrávkou. Tutovky měli na své čepeli Šimoníček a Zelenka, ale ani jeden Luňáka nepřekonal. V přesilové hře v polovině zápasu si domácí téměř nevytvořili žádnou šanci a už to vypadalo, že bude druhé dějství bez branek. To však domácí nepřipustili. V 37. minutě sebral Chytráček kotouč Pánkovi, ten spadl a Luštinec zakončil klinicky přesně nad lapačku Luňáka - 1:2.

Do třetí třetiny nastoupili Draci v oslabení. Přesilová hra Náchoda však branku nepřinesla. Hostům docházeli síly a domácí se více a více tlačili do branky, bez úspěchu. V 48. minutě ujela domácím náchodská dvojice do přečíslení a Škoda překonal Škopa - 1:3. Domácí nic nevzdávali a dál se snažili o snížení. To však přišlo až v závěrečné power-play. Šimoníček našel Zelenku a ten svou střelu poslal za Luňáka - 2:3. Na tabuli zbývalo čtyřicet sekund a domácí se snažili o vyrovnání. To však nepřišlo a z protiútoku pečetil skóre utkání hostující Janoušek - 2:4.

Domácí tak s největší pravděpodobností skončí na druhém místě, právě za Náchodem, na který po dnešku ztrácí opět pět bodů. Děkujeme všem fanouškům za přízeň a těšíme se na další zápas! Reportáž: Redakce