|

22. Kolo: Trutnov si poradil s Jaroměří! Domácí vyhráli vysoko 7:1 a už ztrácí jen dva body na Náchod!

Ve 22. kole se na domácím ledě střetli hokejisté Trutnova s hosty z Jaroměře. Domácí utkání rozhodli během prvních dvaceti minut a nakonec vyhráli 7:1. Spartak Nové Město porazil Náchod také vysoko a to 7:3 a hokejisté Trutnova tak ztrácí na první příčku pouhé dva body!

Jaroměř
Branky a nahrávky: 3. Smékal (Mašek, Perutek), 11. Chytráček (Veselý), 15. Šimoníček (Kozák), 20. Kozák (Zelenka, Šimoníček), 55. Zelenka (Janoušek), 56. Junek (Karlík, Luštinec), 59. Veselý (Chytráček) - 48. Ježík

Vyloučení: 1:7, Využití: 2:0, Střely na branku: 38:28

Diváci: 365

Trutnov: Škop (Biegl) - Karlík, Junek, Procházka, Kozák, Poul, Vaněk - Veselý, Chytráček, Luštinec - Janoušek, Šimoníček, Zelenka - Perutek, Mašek, Smékal

Jaroměř: Bernart (Vacek) - Bujňák, Dostál, Ježík, Koblížek, Merkl, Kotrč, Svoboda, Křepinský, Hamáček, Novotný, Dudadík, Světlík, Krause, Pekárek

Druhé utkání v řadě na trutnovském ledě a druhá výhra. Trutnovští hokejisté si s Jaroměří poradili a díky první třetině nakonec vyhráli 7:1. V utkání byl zraněn Vojtěch Perutek (otřes mozku) a do utkání kvůli zranění nenastoupil Jiří Antonín (otřes mozku) a David Vacek (bolavá kyčel).

Začátek utkání byl velmi agresivní z obou stran. Jaroměř zahrozila už z první střely, ale Světlíkův pokus chytil Škop. Hosté výborně napadali a domácí hráče dostávali pod tlak. Ve 3. minutě však zafungovala spolupráce třetí pětky, na jejímž konci stál Smékal, který překonal hostujícího brankáře - 1:0. Jaroměř se snažila o jednoduchý přechod středního pásma a dařilo se jí to na výbornou. V další šanci musel Škop vytáhnout parádní zákrok, kterým střelu Bujňáka totálně zneškodnil. Poté padla branka Jaroměře, ale padla bohužel pro hosty až po hvizdu sudího Samka. V 11. minutě našel Veselý rozjetého Chytráčka a ten dělovkou zvýšil skóre - 2:0. V 15. minutě projel Šimoníček celé hřiště, zamotal hostující obraně hlavu a vymetl růžek branky - 3:0. Další branka padla 22 sekund před koncem. Šimoníček se Zelenkou přihráli na Kozáka a ten překonal Bernarta po čtvrté - 4:0.

Do druhé třetiny nastoupili hosté se stejným odhodláním jako v té první. Domácí Draci však s klidem kombinovali a nedovolili hostům žádnou větší šanci. Domácí mohli přidat branku již po pěti minutách hry, ale nájezd Luštince s přehledem chytil hostující Bernart. Poté měli domácí výhodu přesilové hry, ale pokus Poula v brance také neskončil. Velkou šanci měl Šimoníček, jeho střelu nejprve Bernart vyrazil a poté se k dorážce dostal Janoušek, ale kotouč do branky nezasunul. Minutu před koncem druhého dějství byl do hlavy atakován domácí Perutek a ledovou plochu opustil na nosítkách s otřesem mozku. Pohled na něj nebyl vůbec hezký, zvlášť v době, kdy zkolaboval před domácí střídačkou.

Třetí třetina nabídla čtyři branky. Tu první vstřelili ale hosté. Ostré nahození Ježíka skončilo k údivu všem přítomným za zády Škopa - 4:1. Trutnov se snažil navýšit gólový příděl a to se domácím povedlo až pět minut před koncem. V 55. minutě výborně forčekovala dvojice Zelenka a Janoušek a právě Zelenka dopravil kotouč za záda brankáře hostí - 5:1. O minutu později rozehráli přesilovou hru domácí. Od modré vypálil Karlík a jeho střelu odraženou od brankové konstrukce dorazil za záda Bernarta Junek - 6:1. Poslední slovo měli domácí. V 59. minutě našel Chytráček Veselého a ten se svou střelou nemýlil - 7:1.

Trutnovští hokejisté tak poráží Jaroměř vysoko 7:1 a pokračují na vítězné vlně v novém roce. O zdravotním stavu Perutka vás budeme informovat na stránkách Facebooku a zde na webu. Děkujeme všem fanouškům za podporu! Další utkání sehrají hokejisté Trutnova ve středu od 18:00 a zavítají na horký led do Jičína. Reportáž: Redakce