|

8. Kolo: Trutnov slaví první tři body na domácím ledě!

V 8. kole se v Pro Hockey Aréně setkali hráči Trutnova a Jaroměře. Domácí si odnáší zaslouženou výhru 5:3.

Jaroměř
Branky a nahrávky: 9. Zítka (Zmítko, Janoušek), 16. Chytráček (Veselý), 45. Chytráček (Karlík), 55. Chytráček (Luštinec), 60. Luštinec (Veselý) - 13. Merkl (Krause), 26. Kotrč (Krause, Křepinský), 59. Ježík

Vyloučení: 5:9, Využití: 2:0, Střely na branku: 27:14

Diváci: 315

Trutnov: Škop (Vich) - Antonín, Kozák, Karlík, Vaněk, Poul, Procházka - Zmítko (od 15. Vacek), Janoušek, Zítka - Veselý, Chytráček, Luštinec - Perutek, Vondřejc, Mašek

Jaroměř: Vacek (Bernart) – Bujňák, Dostál, Koblížek, Merkl, Kotrč, Ježík – Vejman, Křepínský, Hamáček – Podzimek, Hrabica, Novotný – Krause, Svoboda, Karel – Světlík

Trutnovští hokejisté začali druhou čtvrtinu výhrou na domácím ledě. Ano, konečně domácí hokejisté dokázali vyhrát v Pro Hockey Aréně za tři body! Na výhru se Trutnov nadřel a rozhodl až ve třetí třetině i díky hattricku Chytráčka. Do utkání nemohl nastoupit nemocný Šimoníček a Zelenka. Náhradním kapitánem se stal Jakub Luštinec.

Úvodní třetina začala tlakem ze strany domácích. Hosté se snažili hodně a urputně bránit a domácím se dařilo držet Jaroměř v obraném pásmu. První větší šance skončilo ihned brankou. V 9. minutě se ke kotouči dostal Zítka a trefil se přesně pod vyrážečku Vacka - 1:0. Trutnov však nebyl důsledný v obrané třetině a bylo srovnáno. Ve 13. minutě se domácím nepodařilo vyhodit kotouč ven z pásma, od modré napřáhl Merkl a trefil se naprosto přesně za záda Škopa - 1:1. Do konce první třetiny šli domácí do vedení. Chytráček dostal kotouč do brejku, hostující brankář Vacek situaci vyhodnotil velmi špatně a vyjel. Chytráček si s jeho výjezdem poradil a zakončil do prázdné branky - 2:1.

Druhá třetina se nesla v útlumu domácího celku, alespoň v tom střeleckém. Domácí měli ihned po nástupu na led šanci, ale tu zlikvidoval hostující brankář. Od poloviny zápasu se hra začala vyrovnávat jenom díky vyloučením domácích. To však hráči Trutnova přečkali. Ovšem ještě dříve a to ve 26. minutě přišla nenápadná akce hostí. Krause našel najetého Kotrče, který o masku Škopa vyrovnal - 2:2. Domácí se dostali i do přesilové hry, v té však pálil pouze Karlík, který minul branku Vacka. Po dvou třetinách byl stav vyrovnaný 2:2.

Jak jsme si již zvykli, hráči Trutnova ovládají třetí třetiny. A bylo tomu tak i v neděli. Trutnov přiložil pod kotel a rozjel svoji klasickou mašinu, kterou tlačil Jaroměř do jejich obraného pásma. Šance měli domácí a z protiútoků hrozili i hosté, ti však naráželi na domácí obranu nebo brankáře Škopa. Vedoucí branka přišla ve 45. minutě. Karlík v přesilové hře vypálil, kotouč Vackovi vypadl a do branky ho doklepl Chytráček - 3:2. V 55. minutě to bylo o dvě branky. Při přesilové hře sehrála dvojice Luštinec - Chytráček svůj signál a druhý jmenovaný střelou bez přípravy navýšil vedení - 4:2. Hosté ale dokázali snížit. Při power-play se podařilo Novotnému vyhrát vhazování a kotouč do branky dopravil Ježík - 4:3. Drama se ale nekonalo, protože se hosté nedokázali dostat na větší čas do útočného pásma a naopak branku inkasovali. Po Veselého pasu se prosadil do prázdné branky Luštinec - 5:3.

Trutnov si tak připisuje další tři body do tabulky a stoupá nahoru. Další utkání sehrají Draci ve středu, od 18:00 na ledě Jičína. Děkujeme všem fanouškům za podporu! Reportáž: Redakce