Trutnov uštědřil Hronovu "desítku" a zakončil přípravu bez prohry!

V posledním utkání přípravy před sezonou Trutnov rozdrtil Hronov.

03.10.2012
18:00
6:10
(1:3, 2:5, 3:2)
Branky a nahrávky: 2. Fišer, 21. Hubáček, 39. Daňo (Fišer), 58. Franců Mich. (Fišer, Dudadík), 59. Dudadík (Kozák), 60. Dudadík (Vybíral, Fišer) - 6. Synek (Šimoníček), 15. Mašek (Perutek), 19. Perutek (Mašek), 22. Šimoníček, 22. Synek (Tomín, Smékal), 30. Kozák (Kašák), 35. Mašek (Perutek), 36. Šimoníček (Synek), 49. Šimoníček, 57. Smékal (Seidl)

Hronov: Exner (od 31. Svoboda) - Daňo, John, Borůvka, Ježík, Franců Mich., Vybíral - Šakarov, Hubáček, Franců Mar, Dudadík, Fišer, Vítek, Rojšl, Valtar, Kozák, Ansorge

Trutnov: Biegl (od 33. Pech) - Junek, Antonín, Kuna, Seidl - Synek, Šimoníček, Smékal - Kozák, Kašák, Tatar - Perutek, Mašek, Tomín

Utkání v Hronově bylo posledním přípravným utkáním před začátkem základní části sezony 2012/2013. Trutnov hrál opět a naposled nekompletní, ale na výsledku to znát není. V sestavě chyběli - Veselý M., Poul, Gabriel, Karlík, Chytráček, Veselý T., Březina, St. Procházka, Zelenka (snad jsme na nikoho nezapomněli).

Úvodní dvacetiminutovka začala opět lépe pro domácí. Z nenápadné akce, když v přesilové hře projel přes půlku hřiště, se prosadil střelou mezi betony domácí Fišer - 1:0. Hostující, oslabené mužstvo se nezaleklo a jak tomu bylo v domácím utkání ihned udeřilo. Šimoníček našel od mantinelu krásnou "žabičkou" Synka a ten střelou z voleje vyrovnal - 1:1. V 15. minutě se kotouč ocitl před Exnerem a pohotovou dorážkou strhl vedení na stranu hostí Mašek - 1:2. Do přestávky se trefili ještě hostující hokejisté z Trutnova. Mašek vybruslil mezi kruhy, tam si kotouč přebral Perutek a na jeho bekhendový blafák byl Exner krátký - 1:3.

Druhá třetina začala opět lépe pro Hronov. Opět nenápadná akce a opět střela mezi nohy, tentokrát z hole Hubáčka - 2:3. O minutu později se ale rozjel brankostroj s názvem ŠIMONÍČEK. Hostující kapitán si nejprve sebral kotouč ve vlastním pásmu, poté přebruslil celé hřiště a příklepem trefil přímo horní část branky - 2:4. V téže minutě, jen o pár sekund později, zvýšil skóre Synek, který doklepl krásný pas od Tomína do branky - 2:5. Domácí byli pouze sparingpartner a to potvrdila další branka. Ve 30. minutě předložil nováček v sestavě Kašák kotouč Kozákovi a ten vsítil premiérovou branku v dresu Trutnova - 2:6. O pět minut později se opět ze závaru před brankou prosadil ostrostřelec hostí Mašek - 2:7. Ještě do přestávky se stihnul prosadit hostující kapitán. Šimoníček si kotouč mezi kruhy zpracoval bruslemi a chladnokrevně poslal kotouč za záda Svobody - 2:8. Domácí stihli korigovat v téměř čtyři minuty dlouhé přesilové hře 5 na 3. Unavená trojka hostí už jen padala do střel a toho využil Daňo - 3:8.

Třetí dějství tentokrát nenačali gólově domácí, nýbrž hosté. Ve 49. minutě si pohrál s domácí obranou, jak kočka s myší, Šimoníček a svoje sólo zakončil přesně - 3:9. Dlouho se nic nestalo a tak přišel závěr zápasu. V 57. minutě se trefil, také prvně, jako Kozák, hostující Smékal - 3:10. Poté zaúřadovali domácí a postupně přidali tři branky v rozmezí tří minut - 6:10.

Utkání tedy skončilo debaklem domácích, kteří opravdu na hosty nemohli. Hostující tým z Trutnova tak zakončil přípravu bez jediné prohry. V utkání skvělě pískal hlavní sudí Pahulák, který excesy Kozáka a Martina Franců ihned trestal...

K dalšímu utkání, už mistrovskému a v plné sestavě, nastoupí Trutnov v neděli od 17:00 v Novém Bydžově. Reportáž: Redakce