|

Draci nestačili na Břeclav

V dalším utkání II. Ligy Skupiny Střed podlehli hráči Trutnova domácím Lvům z Břeclavi.

(0:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 22. Lechner (Videlka, Latner), 37. Videlka (Barus), 47. Průdek (Barus, Latner), 59. Kurial (O. Bartoš, Průdek) - 45. Fořt (Antonín, Bláha)

Břeclav: Chvátal - Dora (A), Latner, Novák, Směřička, Nekoranec, Lysoň - Barus (C), Beneš, Videlka, Kurial, Bolfík, Zháňal, Papp, Průdek, O. Bartoš, C. Bartoš, Lechner, Vlašic

Trutnov: Jeschke - Antonín, Klement, Hamerský, Karlík, Rejzek, Pištora - Chytráček (A), Luštinec, Březina - Fořt (C), Bláha, Chochola - Šimoníček, Wszolek (od 30.Veselý) Jindřich

Oba týmy si byly vědomé důležitosti utkání. Dlouhé cestování hostů z Podkrkonoší se však na jejich hře neprojevilo a od začátku byli aktivnější než domácí hokejisté. Nepříliš pohledný hokej nenabral tempo ani v přesilových hrách. Jediným větším vzrušením byly samostatné uniky domácího Videlky a trutnovského Březiny. Domácí Chvátal i hostující Jeschke ale své protivníky vychytali.

Vstup do prostředního dějství Lvům vyšel. Ve 22. minutě našel Videlka v přesilovce přes celé kluziště nahrávkou Lechnera, kterému stačilo nastavit hůl. První branka Lvy nakopla. Výsledkem snažení však bylo jen trestné střílení po faulu na aktivního Videlku. Ten svou šanci ani napodruhé nedal, Jeschke jeho blafák vystihl a betonem pokryl. Přesto se břeclavští fanoušci dočkali. Po dalších spálených tutovkách Beneše a Lechnera si na konci druhé části zakřičel "gól" David Videlka, který svou třetí šanci proměnil. Trutnovského gólmana propálil z mezikruží mezi betony.

Hosté se ale nevzdali. Do závěrečné třetiny nastoupili obrovským tlakem, kterému Chvátal dokázal odolávat jen pět minut. Pak snížil na 1:2 odrazem od brusle hostující kapitán Fořt. Lvi však na kontaktní branku našli nejlepší možnou odpověď. Za dvě minuty dostal volný Průdek na hranici brankoviště ideální přihrávku zpoza branky od Baruse a bylo to znovu o dva góly. Břeclav se poté ubránila dvěma oslabením, ale druhou branku už hostům Chvátal nepovolil. Naopak čtvrtou trefu domácích zaznamenal v samém závěru utkání v přesilovce Kurial. Reportáž: op, /www.hcbreclav.cz/