V rámci desátého kola přivítal HC BAK Trutnov na svém ledě HC Lvi Chotěboř.

18:00
3:2
(2:1, 0:0, 1:1)
Chotěboř
Branky a nahrávky: 4. Chytráček (Hamerský), 8. Šimoníček (Fořt), 46. Luštinec (Rejzek) - 18. Pelán (Prachař), 59. Prachař (Janda)

Trutnov: Biegl(Truhlář)- Hamerský, Klement, Rejzek, Kuna, Antonín, Malinský, Poul - Chochola, Šimoníček, Fořt, Veselý, Chytráček, Luštinec, Březina, Bláha, Dlab, Perutek, Mašek

Chotěboř: Kousal(Rauer)- Bělohlávek, Blažek, Halamka, Fibikar, Zítka, Šíma, Vylíčil, Janda, Hospodka, Blažek, Pelán, Jánský, Starkov, Prachař, Štros, Fila, Baburins, Hanus

Trutnovští hokejisté konečně přerušili jejich smolnou sérii a na svém ledě porazili Chotěboř.

1. třetina:

Trutnovští vlétli na hosty ihned od úvodního vhazování. Ovšem okamžitě v osmé vteřině byl vyloučen Klement a nabídl hostům přesilovou hru. Tu však Chotěboř nevyužila. O necelé dvě minuty po tom, co hrála Chotěboř přesilovou hru, ujel mezi obránci Petr Chytráček a svůj nájezd zakončil blafákem do behkendu, jako již tradičně mezi nohy - 1:0. Domácí byli lepší a Chotěboř se snažila pečlivě bránit. Ovšem hosté neubránili duo Šimoníček-Fořt. Patrik Fořt nabruslil po pravém mantinelu, žabičkou našel Šimoníčka a ten do odkryté brány zavěsil - 2:0. Hostujícím Lvům se podařilo skóre zkorigovat. Přečíslení dva na jednoho vyřešil Pelán a zakončil přesně - 2:1. První třetina více nenabídla.

2. třetina:

Druhé třetiny dělají trutnovským problémy. Ovšem tentokrát tomu tak zaplať bohu nebylo. Trutnovští Draci navázali na aktivní výkon z prvního dějství a opět soupeře z Chotěboře přehrávali. Skórovat mohl Luštinec, ale oba nájezdy nepromněnil. Velkou šanci také spálil Patrik Fořt. Hosté se na větší závar zmohli až v 39. minutě, ale jejich kombinaci přerušila siréna oznamující konec druhé třetiny.

3. třetina:

Do třetí třetiny vlétli opět Draci aktivněji. Znovu ztroskotávali ale na výborném Kousalovi v brance Chotěboře. Překonat brankáře hostí se povedlo až Luštincovi. Jakub Luštinec vybruslil ze středního pásma, vyslal jedovatou střelu přes obránce a Kousalovi propadl kotouč mezi lapačkou a betonem - 3:1. Těsne po vstřelené brance domácích měl gólovou šanci na své holi hostující Pelán, ale k údivu všech držel kotouč ve své moci Radovan Biegl. Vstřelit kontaktní branku se přeci jenom Lvům z Chotěboře povedlo. Prachař získal odražený kotouč, přejel útočnou modrou čáru a vystřelil. Kotouč zahnul jako fotbalový balón a skončil za zády Biegla - 3:2. K nátlaku ze strany hostí už v závěru nedošlo a trutnovští hokejisté můžou slavit tři body a protrhnutí smolné série. Reportáž: op