Výborné utkáni 12.kola zaslouženě vyhráli Draci a posunuli se na šesté místo.

18:00
6:4
(4:0, 1:2, 1:2)
Benešov
Branky a nahrávky: 6. a 10. Jindřich (Antonín), 4. Stehno (Mikolášek), 16. Jankovský (Döme), 39. Mečiar (Jindřich, Chytráček), 53. Mikolášek (Chochola, Stehno) - 21. Jonáš (Zeman), 23. Kaňka (Jonáš), 52. Jágr (Jonáš), 53. Holánek (Vacek)

Vyloučení: 7:8 + Malinský 10 OT + OK

RozhodčíWürtherle - Marek, Rybáček

Diváci: 320

Trutnov: Škrabelj - Kuna, Malinský, Mečiar, Antonín - Jindřich, Šimoníček, Chytráček - Mikolášek, Stehno, Chochola - Dlab, Döme, Jankovský

Benešov: Maláč - Košatka, J. Verbík, Kouba, R. Verbík, Burda, Zeman - Jágr, Jonáš, Kocman, Vacek, Kaňka, David, Holánek, Starec, Bosas, Srdínko, Strnad

Utkání 12.kola mezi domácim HC BAK Trutnov a hostujíci Benešovem mělo jasného favorita, ale jenom do úvodního buly. Po počátečním oťukávaní se z obou stran,přišla ve 4.minutě rychlá akce domácích a po přihrávce Mikoláška před branku, Patrik Stehno z první propálil Maláče v brance hostí-1:0. V řadách Trutnova zavládla euforie a domácí začali líp bruslit,dostávali se do šancí a byli vždy o krok před soupeřem. V 6.minutě pak předvedl individuální akci střelec Trutnova Láďa Jindřich(v minulém domácím zápase zaznamenal hattrick) a po prosmiknutí se mezi třema hráči Benešova dokázal gólově zakončit.O čtyři minuty později v přesilovce, opět skóroval Jindřich, když se zdálo, že domáci kotouč stratí, Antonín zabojoval za brankou, předložil ho Jindřichovi a ten ho uklidil z první do sítě- 3:0. Desetiminutovka jako ze sna, ale pořád to nebylo všechno. V 16.minutě dobře napadal za brankou Dlab a po důrazu Jankovského už bylo 4:0. Benešov byl na kolenou a přestávka přišla pro hosty v pravý čas. Zajímavé bylo, že nejvíc pohrozili Lvi ve vlastních oslabeních,kdy několik krát ujeli, ale nedokázali gólově zakončit.

V druhé třetině se dalo čekat, že favorit asi přidá na obrátkách a tak se i stalo. Po výborné práci jednoho z hostujících útočníků, dostal Jonáš krásnou přihrávku na útočnou modrou a v sólovém nájezdu se nemýlil-4:1. To ale nebylo všechno, protože hned v zápětí v přesilové hře domácích využil nešťastného odrazu od rozhodčího Jonáš a v situaci 2 na 1 našel Kaňku, který se do poloprázdné branky nemýlil-4:2. Lepší vstup si první mužstvo tabulky do druhého dějstvi ani nemohlo přát. Od této chvíle sme mohli sledovat výborné utkání, jezdilo se nahoru-dolů a oba týmy měli několik šancí. Gól však přišel až v závěru prostřední části a to v přesilové hře, když ze souhry Chytráčka a Jindřicha za brankou profitoval Mečiar a střelou z první trefil k levé tyči Maláče-5:2.

Každý divák samozřejmně ví jaké jsou v Trutnově dramatické 3.třetiny a zejména pak poslední deseti minutovka. A jinak tomu nebylo ani teď. Dlouho vynikali obrany obou mužstev a hra se trochu sklidnila. Když už to vypadalo, že se zápas dohraje bez větší zápletky, přišla přesilovka 5 na 3 pro celek Benešova a hostující tým právem ukázal, proč jsou jejich přesilovky tak obávané. Nejprve se totiž na dvakrát trefil Jágr-5:3 aby o pár vteřin, už v přesilovce 5 na 4, dokázal z ůhlu snížit na rozdíl jednoho gólu Holánek. Trutnovští ale bojovali a dokázali svůj náskok hned navýšit. V přečíslení 2 na 1, když Chochola přihrál do jízdy Mikoláškovi a ten backhandem upravil na 6:4. Fanoušci byli nadšení a hnali domácí za třemi body. Jenže přišlo další oslabení 5 na 3. Domácí borci to však obětavostí dokázali ubránit a když Vacek fauloval minutu před koncem, nemohli hosti sáhnout ani po hře bez gólmana. Trutnov tak senzačně, ale jednoznačně a zaslouženě porazil Benešov 6:4 a prodloužil domácí neporazitelnost na čtyři zápasy v řadě.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni dva útočníci a to Patrik Stehno a Martin Mikolášek,kteří obdrželi hodinky od firmy 4pm.

Příští domácí zápas 10.11.2010 ve středu sehraje Trutnov proti druhému Kolínu,přijďte Drakům, tak jako dnes, svými hlasivkami pomoci k zisku bodů. Reportáž: Lukáš Havlíček