|

HC BAK Trutnov 2:1 HC NED Hockey Nymburk

Sérii 4 porážek v řadě konečně Draci přerušili. Bylo tomu tak na domácím ledě proti Nymburku.

Nymburk
Branky: 8. Jindřich (Šimoníček, Antonín), 46. Chytráček (Mečiar) - 51. Šimek (Kazatel)

Diváci: 305

Trutnov: Škrabelj (Truhlář) - Malinský, Mečiar, Antonín, Mlejnek, Provazník, Kuna - Chytráček, Havlíček, Mikolášek, Jindřich, Šimoníček, Jankovský, Chochola, Stehno, Dlab, Mašek, Janecký, Dome, Svoboda

Nymburk: Blažíček (Ruckl) - Hataš, Zákoutský, Sem, Vlach, Pánek, Kozák, Ulrych, Dvořák, Sirotek, Zadina, Klíma, Šimek, Němeček, Hladík, Vacek, Kinkor, Kazatel

Trutnov - K dalšímu domácímu utkání nastoupili Draci v neděli 3.10.2010 proti Nymburku.

Začátek zápasu byl opatrný. Trutnov hrál oslabení, když byl na trestné lavici Kuna. Antonín vysvobodil Draky, puk si dojel Šimoníček a přesnou nahrávkou našel Jindřicha. Ten se přesouvajícímu Blažíčkovi trefil přesně mezi nohy, 1:0. Hosté výborně bránili a trutnovští hokejisté se marně snažili dostávat do brankových příležitostí.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté a nastřelili dvě tyčky. Trutnovští ale bojovali a získavali postupně převahu.

Do třetí třetiny vlétl Trutnov jako uragán a těžil z toho Chytráček. Tomu přenechal kotouč Mečiar a Chytráček projel kolem pravého mantinelu celé hřiště. Kličkou do středu hřiště se dostal mezi kruhy a střelou přes obránce vymetl pavučinu Balžíčkovy branky a zvýšil na 2:0. Hosté se ale pořád bránili. Nakonec se ale přeci jenom prosadili. Šimek vypálil švihem přes Antonína a do té doby bezchybný Škrabelj kapituloval. Byl to ale domácí brankář, který držel Draky nad vodou. Finální tlak přišel minutu před koncem kdy hosté odvolali brankáře. Skákající kotouč nad břevno vytěsnil Mečiar a následně Šimoníček minul odkrytou klec. Bylo 6 vteřin do konce a vhazovalo se před Škrabeljem. Domácí už ale Nymburk k ničemu nepustili a mohli se radovat z vydřeného a zaslouženého vítězství 2:1. Reportáž: op