Prodloužit vítěznou sérii chce Trutnov v Nymburce, kde už nehrají hráči slavných jmen

Dalším soupeřem ze středu tabulky bude pro Trutnov středočeský tým HC Nymburk. Ten se bude snažit v této sezóně podruhé porazit naše mužstvo, ale už bez velkých jmen v sestavě. Jaroslav Nedvěd přestoupil do Berouna a Jiří Zelenka po prosincové pauze zamířil do Tábora. Poslední vzájemné utkání těchto dvou soupeřů dopadlo lépe pro Nymburk, který v Trutnovské téměř nedobytné aréně přerušil šňůru výher Trutnova na domácím ledě a zvítězil jednoznačným rozdílem 2:6.

Oba týmy bojují ve vyrovnaném středu tabulky o play-off a každý bod je pro ně důležitý. Nymburk je se 43 body na jedenáctém místě, Trutnov má o dva body méně a je třináctý.

Nymburku se v posledních zápasech na domácím ledě daří. Poslední zápas na hřišti Tábora sice středočeský celek prohrál 4:2, ale v posledních čtyřech zápasech na domácím ledě se pokaždé radovali z bodů. Trutnovští hráči budou chtít naopak vylepšit špatnou bilanci z venkovních zápasů, ale také prodloužit sérii tří výher v řadě. Daniel Havelka