V roce 1945 se v Trutnově ustavil hokejový klub pod názvem Slavoj.

V prosinci 1946 je založen sportovní klub H. C. Stadion. .

V roce 1947 se počítá i s večerním osvětlením. V této době byl nejlepším hráčem V. Kouba, který později přechází do Motorletu Praha a stává se členem širšího reprezentačního družstva ČR. V této době byl samozřejmě led přírodní. V roce 1978 se začalo budovat kluziště s umělou ledovou plochou. Do konce roku1986 probíhají na stadionu úpravy inženýrských sítí v souvislosti s připravovaným zastřešením zimního stadionu. 1.12.1987 bylo na zim. stadionu zahájeno chlazení.

Od sezony 2008/2009 se Trutnov objevuje ve II. lize ČR ledního hokeje. Pod vedením vrchlabských činovníků se v první sezoně Trutnov dostal v osmifinále Play Off přes HC Děčín a ve čtvrtfinále ztroskotal na vodních lvech z Benešova.

V sezoně 2009/2010 se Trutnov od Vrchlabí oddělil a pod vedením nového občanského sdružení HC DRACI se umístil na 10. místě v tabulce.

Po sezoně "neúspěchů" se Trutnov v další sezóně 2010/2011 prezentoval v lepším světle. Po základní části skončil na sedmém místě a v Play Off narazil opět na Vodní Lvy z Benešova. Po tří zápasové bitvě nakonec podlehl 2:1 na zápasy a sezona pro Trutnov skončila.

V nadcházející sezoně, 2011/2012 hokejisté Trutnova prožili sezónu jak na horské dráze. Počátek se jim nevyvedl a dlouho okupovali nepostupovou, devátou příčku v tabulce. Zlom přišel v době, kdy mužstvo převzal tehdy ještě hrající Jiří Malinský. Od prosince se Trutnovu začalo dařit, diametrálně změnil hru a výsledkem tomu bylo postupování v tabulce. V posledním utkání základní část se Trutnov utkal s Nymburkem. V tomto utkání šlo o třetí místo v tabulce a za nepříznivého stavu ho hokejisté Trutnova otočili a nakonec se radovali z postupu do Play Off ze třetího místa. Ve vyřazovacích bojích nejdřív vyřadili Kolín (3:1 na zápasy) a poté podlehli v semifinále Technice Brno (0:3 na zápasy). Sezóna byla velmi úspěšná (konečné třetí místo) a Trutnov si vysloužil cenu pro největší překvapení sezóny a pro nejlepší tým.

V sezóně 2012/2013 však přišel zlomový obrat pro celý trutnovský hokej. V létě 2012 přišlo rozhodnutí z ČSLH, kde stálo, že Trutnov je vyloučen z II. Ligy ČR, pro nezaplacení startovného. Trutnovu se spravedlnosti nedostalo v arbitrážním řízení a ani později u soudu v Praze. Hokejisté zeleno-bílých barev byli tedy nuceni začít sezónu v Krajské Lize.
Mužstvo opustili hráči, kteří za Trutnov již bojovat nechtěli a odešli jinam. V základní části se Trutnov umístil na prvním místě a za sebou nechal odvěkého rivala HC Stadion Vrchlabí. Po postupu do finále (3:0 na zápasy s Novou Pakou, 3:0 na zápasy s Hronovem)se ve finále Trutnov utkal právě s Vrchlabím. Finálová série nabídla strhující bitvu a sjednotila celé město. Hokejisté Trutnova ale nakonec na svého rivala nestačili a podlehli 3:1 na zápasy... sen o postupu do druhé ligy se rozplynul.

Nastala sezóna 2013/2014 a zřejmě poslední šance na postup mezi elitu (do II. Ligy ČR). Již na začátku už na sebe hokejisté z Trutnova upozornili, když vyhráli vyrovnaný turnaj BAK Cup 2013. Krajská Liga se musela obejít bez Vrchlabí, které předtím postoupilo do druhé ligy. Trutnovu se v základní části nedařilo a po jejím konci skončil na druhém místě za HC Náchod. Trenér Jiří Malinský byl doplněn o Ladislava Lubinu a mužstvo ke konci sezóny začalo šlapat jako hodinky. V semifinále se hokejisté z Krkonoš utkali s Novým Městem n/M a postoupili do finále (2:0 na zápasy). Ve Finále se utkali s prvním celkem po základní části, s rivalem z Náchoda. Perfektní taktické výkony, střelecká aktivita a týmový duch nakonec Trutnov vynesli po dvou zápasech na trůn Královéhradeckého kraje. Nikomu v historii trutnovského hokeje se tento úspěch nepovedl.
Po úspěšném tažení v Krajské Lize se Trutnov utkal v kvalifikaci o baráž do II. Ligy ČR. Svého soupeře, Hvězdu Praha, ve dvou zápasech udolal a postoupil dál. V té době se ještě nevědělo, jak se bude hrát, o čemž později rozhodl ČSLH a nařídil předkolo o baráž do II. Ligy ČR.
V předkole se Draci utkali s českobudějovickým David Servisem, který ve dvou utkáních vyprovodili (3:1, 5:1) a ukončili mu sezónu. Nyní přišla na řadu vytoužená baráž, vrchol sezóny a vrchol mnoha hráčských kariér v Trutnově.
V prvním utkání baráže se Trutnov podíval na led druholigového Milevska. Utkání bylo velmi náročné, ale hokejisté s Drakem na prsou si šli za svým. V prvním zápase Trutnov vyhrál 4:1 a na svůj led si přivezli mečbol, který by znamenal konec sezóny a postup do II. Ligy ČR. V posledním utkání sezóny si Trutnov všech šedesát minut doslova užíval. Po druhé třetině svítilo na ukazateli skóre 9:0 a již bylo jasné, že se hokejisté Trutnova vrátí do II. Ligy ČR. A tak se tomu i stalo... výsledek utkání 9:2, konečný stav série 2:0 a HC BAK Trutnov se po dvou letech vrací tam, kam patří...

BAK Cup 2013

Celková Mistři 2014